Zdraví

Určete si, do čeho se budete převlékat


Je mnoho profesí, ve kterých jsou nutností pracovní oděvy. Od dělníků až po zdravotní sestry, nebo prodavačky se pracovní oděv skutečně vyžaduje. Že každý zaměstnanec má na ochranné oblečení nárok ze zákona, to ví snad každý. A že na něj má právo i ve zkušební době, to by měl také každý vědět. I když je to v praxi trochu jinak.

Kdeže jsou ty časy, kdy jste neměli na výběr, a každý zaměstnanec měl úplně stejný pracovní plášť, jak barvou, tak designem. A to nemluvíme o silonových materiálech. Ty dokázaly nadělat pěknou paseku. Nebylo výjimkou, že leckterý zaměstnanec silon nesnášel a trpěl vyrážkami, či svěděním.

V mnohých profesích ale stejnokroj vyžadován je. Zdravotní sestry, lékaři, výzkumní pracovníci, servírky. Tam se moc rozhodovat nedá o tom, zda zvolíte takovou barvu pláště, nebo snad se vzorkem. Přesto se dá vybrat z kvalitních materiálů, které nijak neohrožují zdravotní stav zaměstnance.

Ochranný pracovní oděv dokonce vypadá, jako slušivé oblečení a Vy se v něm můžete cítit velmi dobře. Pokud se můžete domluvit se svým zaměstnavatelem na vhodné volbě pracovního oděvu, pak budete naprosto spokojeni, protože výběr je široký.

V době výkonu svých pracovních povinností by měl Váš ochranný pracovní oděv splňovat určitá kritéria.
1. Měl byste se v něm cítit přirozeně.
2. Měl byste mít pocit, že Vás oděv skutečně chrání.
3. Měl byste v něm i dobře vypadat.
4. Měl by mít i vaši skutečnou velikost.

Přijít ráno do práce a rovnou se převléknout do pracovního oděvu, by mělo být běžnou činností každého zaměstnance. Měl by to být takový rituál, bez kterého by pracovní den neměl ani začínat.

I ve školách byste těžko vyučovali bez ochranných oděvů, například pracovní činnosti. Proč byste si měli ničit své oblečení, když speciální pracovní oděv potřebujete. Dokonce i pracovní plášť by uplatnila každá učitelka, která vyučuje, např. výtvarnou výchovu.

Víte, těch profesí, které vyžadují ochranné pracovní oděvy, je tolik, že se jen těžko bez speciální prodejny obejdete.