Proč byste nemohli využít sílu stromů pouze objímáním, abyste načerpali energii, kterou stromy vydávají? Vy můžete přece získat mocnou sílu a energii i docela obyčejným způsobem
Z dějin lidstva víme, jak v dřívějších dobách, kdy civilizace byla ještě v plenkách, byli lidé tak blízce spjati s přírodou. Rozuměli každému úkazu na nebi, vnímali každé zaševelení v korunách stromů, všímali si chování zvěře. Ale hlavně si z těchto pro nás zanedbatelných věcí brali ponaučení. Oni prostě věděli, že se, např. blíží tuhá zima, aniž by měli nejnovější meteorologické stanice.
Přírodu ctili a stala se jejich průvodcem života.
Jejich necivilizované rituály k různým příležitostem se pořádaly na místech, kde se nacházel, např. majestátní strom. Později si strom lidé určili, jako národní symbol. Pro Čechy se, např. národním stromem stala lípa.
Ze stromů vyzařuje ohromná síla života!
Proč někteří lidé chodí do lesa a parků a objímají je? Ne proto, aby byli zajímaví. Ale proto, aby načerpali energii. Strom se stal během dějinného běhu symbolem života!
A proč tomu tak je?
· V korunách stromů si našli místo k životu ptáci.
· Stromy jsou zdrojem cenného dřeva.
· Stromy nám dávají plody, které nás chrání před hladověním.
· Poskytují stín před slunečními paprsky.
· Chrání nás před nepříznivým počasím.
· Jejich listy, kůra nebo květy nás dokážou vyléčit z nemocí.
Stačí to k tomu, abyste i Vy pochopili, proč se o stromech mluví, jako o stromech života?
A to jsme se ještě nezmínili o tom, kolika dějinných zlomků je strom svědkem. Jakému počasí musel čelit. Kolikrát se zmítal v dešti, větru, kolikrát musel vytrpět mráz a nánosy sněhu, a přesto zůstal pevně stát po celou dobu svého bytí. Už jenom jeho pevné kořeny a výška sahající k nebi musí být pro Vás neuvěřitelným zážitkem, když se zamyslíte nad tím, kolik toho takový obyčejný strom zažil. Kdyby tak mohl mluvit, viďte?