Ruční práce byly odjakživa především záležitostí žen. Dříve bylo umění šít, plést nebo háčkovat, nezbytností. Dnes se stávají tyto ruční práce spíše koníčkem a možností příjemné relaxace.
- Pletení i háčkování má jeden vedlejší účinek.
- Jsou to záliby silně návykové.
- Ale v tomto případě se jedná vedlejší účinky pozitivní.
V současné době je na trhu celá řada pletacích přízí různých barev i kvalit, které zaručí polovinu úspěchu. Pletení a háčkování se pomalu vrací opět na výsluní zájmu nejen starších ročníků. Každý z nás chce mít útulný domov, a tak si do něj snaží zakomponovat různé bytové doplňky, které splní toto očekávání. Je ale velký rozdíl koupit si dečku na poličku na tržišti nebo si ji vyrobit vlastníma rukama.
- Ručně háčkované nebo pletené dečky sice vypadají náročně a propracovaně, ale většinou se jedná o velice jednoduché vzory, které zvládnou i začátečníci.
Kombinací různých barevných odstínů můžete dosáhnout skutečné dokonalosti. A co je jistě velice důležité – vaše dečka, přehoz přes postel nebo šála, budou vždy naprostým originálem.
Šití nemusí být vůbec náročné a složité
Zejména maminky na mateřské dovolené se vracejí k zálibě předešlých generací, kterou je šití na děti. Bavlněné látky dávají mnoho možností, jak tento skrytý talent rozvinout. Stačí navštívit oddělení galanterie a vybrat si vhodné látky.
- A začít se dá například od jednoduchých sukýnek nebo halenek a pokračovat až k náročnějším modelům.
Zajímavou technikou je kupříkladu patchwork. Díky sešívání různobarevných látek vznikají skutečně originální a neotřelé výrobky. Na této technice si lze své umění otestovat. Má totiž jedno velké plus.
- Díky tomu, že nikdo vlastně neví, jak měl finální výrobek vypadat, je vždy dokonalý.
Technika patchwork se dá uplatnit nejen na oblečení, ale i na bytových doplňcích. Dobře se vyjímá třeba na přehozech přes křeslo nebo pohovku na chalupě, kam dodá kouzlo útulného domova.