Už se Vám stalo, že jste chtěli právě ulovenou rybu vrátit zpět do vody, protože se Vám zdálo, že nesplňuje potřebnou míru, a Vy jste ji chtěli nejprve změřit? Ale ona se Vám vysmekla a zběsilými pohyby, které signalizovaly její prohru v boji o život, se plácala v bahně mezi ostrými kameny? Byla tak kluzká! A tak podměrečná! A vy ji možná vrátíte do vody poškozenou. Třeba ani nepřežije, aby mohla narůst a abyste ji mohl ulovit podruhé. Právě v takových chvílích je podložka na ryby skutečně potřebná!
Dokážete snad takovou rybu zbavit háčku ve vodě? Prokluzování Vám v tom zcela jistě brání!
Musíte si uvědomit, že stanovy rybářů jasně určují, že se k rybě musí každý rybář chovat šetrně. Právě proto byste měkkou podložku na ryby měli mít i Vy ve svém vybavení!
Jak důstojné a lidské je v říši zvířat vylovení ryby, kterou hodláte vrátit zpět do řeky. A je jedno, z jakých důvodů.
– Podběrákem přenesete, třeba kapříka na mokrou podložku na ryby.
– Je dobré se jej příliš nedotýkat, abyste nepoškodili ochranný sliz, který je pro kapříka fatálně důležitý. Chrání ho, třeba před infekcemi.
– Na podložce je dobré kapříka polít vodou, nebo přikrýt listem z nějaké okolní rostliny. I ryba může uhynout stresem.
– A potom teprve můžeme kapříka opět vypustit do jeho rodných vod. Ale vypouštějte ho jen z podložky na ryby. Opravdu se ho dotýkejte minimálně.
Pořád si ještě myslíte, že podložku na ryby nepotřebujete?
Že jde jen výrobcům rybářských potřeb o tahání peněz z kapsy rybářským nadšencům? Což o to, Vy jste amatérský rybář. Ale kdybyste viděl profesionálního rybáře, který se o ryby stará! Nebo sportovní rybáře, kteří loví ryby, jako sport, to byste koukal, s jakou láskou a úctou se k rybám chovají! Těm měkké podložky na ryby určitě nechybí! V podstatě patří do jejich nepovinně povinné výbavy!