Displej patří mezi nejnáchylnější části mobilního telefonu, jak ho tedy spolehlivě ochránit proti případnému poškrábání či rozbití? Mezi nejčastější způsoby ochrany displeje patří ochranné fólie a tvrzená skla. Která z těchto dvou možností je výhodnější? Jaké jsou jejich výhody a naopak jejich slabiny? To vše se dočtete v následujícím článku…
Ochranná fólie na mobil jako dostupnější varianta
Nejjednodušší a zároveň nejdostupnější variantou ochrany displeje mobilního telefonu jsou plastové fólie, jejichž instalace není příliš náročná. Velmi často už jsou navíc na displej nalepeny od výrobce, či je možné si je pořídit v každém specializovaném obchodu s elektronikou za pár korun. Jak tomu tak ale bývá, jejich kvalita se může výrobce od výrobce lišit. Za vyšší pořizovací cenu by měl uživatel mobilního telefonu získat i jeho vyšší odolnost, ale ne vždy je to pravidlem.
Mezi výhody plastových fólií patří jejich pořizovací cena. Jejich instalace je velmi snadná a často po nalepení chrání displej od okraje k okraji. Jsou kompatibilní se všemi ochrannými pouzdry a mnohdy jsou už součástí balení samotného telefonu.
A jaké jsou jejich nevýhody? Při pádu zajistí ochranná fólie jen minimální ochranu. S přibývajícím časem jsou navíc méně odolné proti oděru a škrábancům, jejich životnost je navíc podstatně nižší než je tomu u tvrzeného skla. Levnější varianty fólií se mohou mastit a postupem času začít i žloutnout.
Sklo na telefon zajisté vyšší odolnost displeje
Toužíte spíše po ochranném skle na mobilní telefon, pak vsaďte na ochranné sklo Spigen pro iPhone 13 Pro Max, které nabízí nejlepší možnou ochranu proti nárazu i poškození. I u tvrzeného skla ale záleží na vašich požadavcích a cenových možnostech. Levnější modely je možné pořídit již od několika set korun, prémiová skla i za několik tisíc.