Finance

Do Bulharska se nejezdí jen k moři


Bulharsko, to je v první řadě Černé moře, kam směřují každý rok miliony turistů. Kromě mořské hladiny tu však objevíte i některé mimořádně zajímavé přírodní jevy a historické pamětihodnosti. Až si budete měnit v Bulharsku měnu, vydejte se někam dál, na opačný konec země.

Kouzlo přírodních vodopádů v pohoří Vitoša

K Niagarským vodopádům ve Spojených státech míří každý rok statisíce turistů, aby tu obdivovaly onu monumentalitu, s níž se málokde potkají ve volné přírodě. Vodopády však mají ještě jedno podstatné kouzlo, a sice velice razantně zvlhčují vzduch a zejména vytváří nesmírně cenné záporné ionty. Lidský organismus se v takovém prostředí rychleji regeneruje, postupně mizí i psychické potíže a nastřádaný balast z nervových otřesů a stresů, které náš život bohužel často provází.

bulharské vnitrozemí

V Bulharsku sice neobjevíte Niagaru, ale i vodopády s názvem Boyana rozhodně stojí za váš čas. Doporučujeme je navštívit v partnerském vztahu, protože se v blízkosti vodopádů lépe urovnávají různé neshody a partnerské potíže.

Belogradčik

Na svých cestách Bulharskem byste neměli minout jednu z nejznámějších památek, jejíž historie sahá až do období starověkého Říma. Sice se nachází na severozápadě země, tedy na opačné straně, než je pobřeží Černého moře, nicméně Belogradčik je natolik svérázný objekt, že nic podobného nikde neobjevíte. Na úpatí skalnatých útvarů je vybudována rozsáhlá pevnost a návštěvníci neví, co obdivovat dřív, zda svérázná skaliska, anebo to, co vybudovali před staletími lidé.

bulharská vlajka

Irakli

Znáte film „Slunce, seno, erotika“ z roku 1991? Pak by vám scény natáčené v Itálii u mořského pobřeží mohla připomenout pláž Irakli. Užijete si tu na břehu jemný písek a za zády svažitý zalesněný terén. Výhodou tohoto prostředí je mimo jiné i pozvolný přístup do vody, žádné žahavé medúzy a pochopitelně mořská voda obohacená minerály, což je pro lidský organismus nesmírně příznivé.