Období menopauzy ženy řeší od čtyřiceti let. Kdy přijde? Už je čas? Nebo si mě najde až opravdu po padesátce? Ještě později nebo naopak mnohem dříve? Na tyto odpovědi nikdy žádná ženy nemůže zdát odpověď a proto je to pro mnohé z nás frustrující. Jak se s příznaky naučit žít? Jak je zmírnit nebo jak se jim vyhnout? Existuje hned několik možností. Některé jsou drastické, jiné jsou pro tělo naprosto přirozené a naopak díky svému přírodnímu složení pomáhají udržovat v lidském potažmo ženském těle správnou rovnováhu, která je v tomto období nesmírně důležitá, proto jsou přípravky z čisté přírody pro náš organismus žádoucí.
1) Kdy se objevují první příznaky a jak je to s nástupem klimakteria?
Na tuto otázku není jednoznačná odpověď, protože právě menopauza může u každé ženy nastoupit zcela individuálně. Za nejčastější a nejběžnější období se považuje věk mezi 45. a 55. rokem života. Není však výjimkou, že u některé ženy může nastoupit toto období dříve či později. Většinou se však jedná o rozmezí, do kterého se každá žena vejde. Může se ale také stát, že se první nežádoucí projevy objeví hned po čtyřicátém roku života.
2) Co se v těle děje?
S nástupem klimakteria přichází i negativní a nežádoucí příznaky. Přechod u žen příznaky jsou právě tím hlavním, co většinou považujeme za velký problém. V organismu dochází k úbytku hormonů, klesá výkon vaječníků, dochází totiž k jejich útlumu vlivem stárnutí a klesá i hormonální sekrece. Proto žena po tomto období už nemůže započít ani čekat dítě. Ztráta ženské plodnosti se však projevuje ještě jinými negativními změnami na našem těle.
Příznaky, které se v tomto období projevují
Nejběžnější bývá pocení a změny nálad. Očekávat se dají různé deprese, stavy úzkosti, pocit osamocení a nemotornosti. Většinou také ženy přibývají http://www.spilberk.cz/bomby-pribyvaji/ na váze, lámou se jim nehty, třepí vlasy a vůbec si už nepřipadají krásné a vitální jako doposud. Nastává období, kdy nás všechno bolí. Často se to týká kloubů a svalů, ale pociťovat můžeme i nespavost nebo bolest zad.